O strażnicy

STRAŻNICA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJW GÓRKACH WIELKICH

Tak prezentuje się obecnie strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach Wielkich.

Obecna bryła obiektu została mu nadana w wyniku kilku kolejnych rozbudów i modernizacji. Budynek został oddany do użytkowania w roku 1972 i był wtedy nowoczesnym obiektem, choć o wiele mniejszym od obecnego.

W roku 1981 zakończono pierwszą rozbudowę strażnicy, powiększając ją o kolejny garaż, nową kuchnię, salę odpraw oraz cztery pokoje do działalności statutowej.

Kolejną rozbudowę przeprowadzono w latach 1988-1989. W wyniku tej inwestycji salę bankietową powiększono o scenę.

Do roku 1972 Ochotnicza Straż Pożarna w Górkach Wielkich dysponowała niewielką strażnicą zbudowaną w roku 1929.